Lukker 26/11-2024 20:21:00
Fransk messingmonteret kort sabel omkring 1805 med krydsfilet greb i ibenholt og let krummet ca. 59 cm. enægget klinge samt en officerskårde M/1872 med stående løve holdende et skjold med S og ca. 82 cm. langt tveægget ætset klinge med bl.a. et kronet våbenskjold hvori stående løve. (2)
Svejsehjelm med speedglas i model Eagle. CE godkendt og med batteri drevet af solceller. Justerbar forsinkelsestid på ned til 0,1 sek. Ubrugt.
Upright AB38 knækarms bomlift Arbejdes højde 13,5 meter Max kg i kurv 215 kg. Udlæg 6,1 meter.
Svejser max. 300A, elektrode diameter 1,6 - 4 mm, digital display, inkl. Tilbehør. Ubrugt
2 stk diverse bænke + træningsmaskine, stand ukendt
48 stk Lange Grillpensler fra Funktion
Afstandsring ø 10 mm, dybde 10 mm, 350 stk.
3 styk maskiner. Green Flame ukrudtsbrænder til flaskegas. Elektronisk tænding. Se video Remarc LS 4000 VLG Løvsuger. Egholm 22 VKS 1 kantskærer, ektra skær medfølger. Egholm 22 VK S 1 - Lot med 3 enheder - Video
BUDT 10250,- DKK
PANDESÆT med 7 stk. pander i str. 20, 22, 24, 26, 28, 30 og 32 cm. Med keramisk marmor slip let belægning. Også til induktion og opvaskemaskine. Ubrugte.
Seng på 140x200 cm med et praktisk løftesystem, der gør det nemt at opbevare ting under madrassen. Sengen er betrukket med grå stof og kommer med en matchende gavl på 140x120x9,5 cm. Madrassen har pocketfjedre på 18 cm fordelt på 5 zoner, som giver optimal støtte. Topmadrassen består af 5 cm memoryskum og er behandlet med aloe vera for ekstra komfort.
Henrik Busk Andersen (f. Ålborg 1967) Uden titel. Sign. monogram. Akryl på lærred. 100×140. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.