Lukker 26/11-2024 20:33:00
Sterett-Gittings Kelsey (f. Greenwich, Connecticut 1941) To ballerinaer. Sign. Kelsey. Udført hos Royal Copenhagen 1975. Patineret bronze. H. 23–29,5. (2)
Gallakjole fra ophørt butik str: S , ubrugt
2 stk blomster potter ubrugte i kasser
Postkort. 2 album med diverse gamle postkort bl.a. en del fra København og meget topografi samt en del med julemærker. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
6 stk. hummer/krabbe tejner er klar med ankre, flydere, koblet til liner klar til brug
Svejsehjelm med speedglas i model Eagle. CE godkendt og med batteri drevet af solceller. Justerbar forsinkelsestid på ned til 0,1 sek. Ubrugt.
- Fin og velholdt maskine med meget få timer. Har rotortilt fra 2022, der har kørt under 250 timer. - Med skovlpakke bestående af grubbetan, riste skovl, samt 3 øvrige skovl Takeuchi TB1140 Series 2 - 14 ton - Engcon Rotortilt
BUDT 416000,- DKK
Lagerkasser 10 stk i virkelig kraftig og god kvalitet, med skyde låge i den ene ende så det er nemmere at plukke varer, passer i europalle str. Måler 60x40x40
Stor kokkekniv, 25 cm knivblad. Udført i 67 lags Japansk Damaskus stål. Super skarp og holdbar. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfte i rosentræ. Ubrugt i gaveæske. Modelfoto.
Peter Hvidt (f. København 1916, d. sst. 1986) Orla Mølgaard-Nielsen (f. Ålborg 1907, d. Hellerup 1993) Ovalt spisebord af massiv teak med udtræk. Formgivet 1956. Udført og mærket hos Søborg Møbler. H. 73. L. 124. B. 114,5.
Kinesisk pendant af grønlig jade i form af dreng. Ca. 1900. H. 6,5 cm.