Johannes Carstensen (f.

Lukker 26/11-2024 20:47:00

Johannes Carstensen (f. Sønderborg 1924, d. 2010, Fårevejle,1949-) Opstilling med pensler og frugt på et bord. Sign. Joh. C. Olie på plade. 48×64. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.