Lukker 26/11-2024 20:49:00
Søren Nissen (f. 1944) Ebbe Gehl (f. 1942, d. 2023) Cirkulært udtræksbord af eg med én tillægsplade. Udført og mærket hos Ry Møbler. 1970–80'erne. H. 70. Diam. 120. L. 170. (2)
IWC Dobbeltkapslet lommeur af 14 kt. guld. Ankergang og kroneoptræk. Støvkapsel af forgyldt metal. Ø 52,5 mm. Uret vejer ca. 103,5 g. Samt urvedhæng af 14 kt. guld. Vægt ca. 14,5 g. 1900–10'erne.
Jordbor med 5,2 HK, 52 ccm, to-takt motor. Inkl. 3 stk. jordbor, 10, 15 og 20 cm Ø, 80 cm lange. Ubrugt
2 stk. Mini WiFi camera Full HD 4,5 cm Ø. Opkobling til mobiltlf, tablet, PC mv. IR dioder til natvisning. Ubrugt
Multimaskine med mange funktioner og bærerem. Ubrugt i kasse.
Rusland, Skt Stanislausordenen, 2 kl. halskors i guld og emalje, lødighedsstemplet “56” og mærket “A.K.” for Albert Keibel, 46.5×50mm, Romanov 39.
OVERVÅGNINGSPAKKE med 8 kamera, Swiss CCTV.
Einar Wegener/Lili Elbe (f. Vejle 1882, d. Dresden 1931) Landskab med grønne træer. Sign. EW 19. Olie på lærred. 39×51.
SKRUETVINGER, BATO, 120 x 600mm med træhåndtag, 6 stk.
Ny 40 cm skovel med tænder. Uden skifte. se foto. Årgang 2019 Har aldrig været monteret.
Køkkenknivssæt udført i rustfrit tysk DIN 1.4116 stål. Kokkekniv, santokukniv og universalkniv. Knivblad 13 - 21 cm. Super skarpe og holdbare. Hårdhed 56 HRC. Skæfter af rød sandeltræ. Ubrugte i gaveæske. Modelfoto
BATTERILADER 12 volt, 40 Ampere. Regulérbar ladestrøm samt digitalt display. Ubrugt.