Lukker 26/11-2024 21:09:00
Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972) Et par lænestole med medestel af mahogni. Sider, ryg samt løs sædehynde betrukket med sort skind. Formgivet 1969. Model 3246. Udført og mærket hos Fredericia Stolefabrik. (2)
TØNDER-HØJER 28.8.21. Buresustempel på brevkort til Langebæk. Pragtkvalitet [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Nyserviceret maskine. Maskinen er serviceret 10. oktober 2024. Oliefyr i kabinen. Turbo er skiftet ved 3.000 timer. Sælges uden skov og uden hurtigskif Case CX300D - 30 ton
BUDT 303000,- DKK
Soundbox 8´´ – LED-lys og Mikrofon perfekt til karaoke, ubrugt i kasse
200W Kraftig LED Ufo-lampe med loft beslag til kædewire. 220V. Ubrugt.
VAREBIL, FORD TRANSIT 2.0 TDCi (170HK) Van FWD Manuel. 1st. Indreg: 27-08-2018. Synet: 09-09-2024. Km-tæller viser: 291529.
Sigrun Gunnarsdóttir (f. Eiði 1950) Uden titel. Sign. Runa. Polykromt dekorered fliser monteret på plade. 60×30. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 1700,- DKK
Safir- og diamantring af 18 kt. hvidguld prydet med smaragdslebet safir på 1.80 ct. flankeret af talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.15 ct. Farve: F-G. Klarhed: VVS. Vægt ca. 3,5 g. B. 7 mm. Str. 51. HRD certifikat nr. J180000056377 medfølger.
BUDT 12500,- DKK
Emanuel A. Petersen (f. Frederiksberg 1894, d. Farum 1948) Parti fra Godthåb. Sign. Em AP, 1926. Blyant på papir. Bladstørrelse 23×31.
18 visninger
Fejemaskine med honda benzinmotor, kost b 100 cm,