Lukker 28/11-2024 19:00:00
2 flotte udendørs herregårdslamper, højde ca 220 cm, i alu med fod der kan monteres, 220 v. uden pærer i org kasser.
Afhentes: 6823 Ansager. + salær og moms. (via Google Maps)
Fendi “Monster Mania Baguette” taske af sort og gult læder med rødt logo, sølvfarvede beslag, kort justerbar hank, et rum med en indvendig lynlås lomme og sort læderfor. Spejl medfølger. H. 15 x B. 27 x D. 5 cm.
Starter og kører hver gang. Med frontlæsser. og dobbelt gearkass Volvo 400 Med front lift / With front loader.
36 stk. advarsels-kegler, Banana (ubrugt)
Carl Fagerlund (f. 1915, d. 2011) Et par cirkulære loftslamper af messing og glas. Udført hos Orrefors. Diam. 40. (2)
Fejemaskine arbejdsbredde 70 cm, Stand ukendt
1100 mm. risteskovl, RF S30/180
BUDT 2300,- DKK
KOMATSU PC22MR-3 gravemaskine. Maskinen har brugsspor, steder med slid og rustafskalninger. Testet ved gennemgang i basale funktioner. Der medfølger skovlpakke. 120cm skovl (monteret) 47cm skovl. 28cm skovl. 20cm skovl. Specifikationer for Komatsu PC22MR-3 Driftsvægt: Ca. 2.250 kg (afhængigt af konfiguration). Motor: Type: Komatsu 3D76E-5. Effekt: Ca. 22 hk (16,5 kW) ved 2.500 omdr./min. Gravedybde: Maksimal gravedybde: Ca. 2,5 meter. Graveradius: Maksimal rækkevidde på jorden: Ca. 4,1 meter. Maksimal gravehøjde: Ca. 3,9 meter. Skovlstørrelse: Typisk skovlkapacitet: 0,06 – 0,1 m³ (afhængigt af skovlen). Hydrauliksystem: Maks. flow: 63 l/min. Transportmål: Længde: Ca. 3,9 meter. Bredde: Ca. 1,4 meter. Højde: Ca. 2,4 meter. Undervogn: Båndtype: Gummibånd. Justerbar undervognsbredde: Ofte 990 mm til 1.300 mm.
Sven Havsteen-Mikkelsen (f. Argentina 1912, d. Ærøskøbing 1999) “Indmarken”. Sign. S. Havsteen-Mikkelsen samt sign. på blændrammen med titel. Olie på lærred. 72×98. Udstillet: Kunstforeningen, København. Udstillet: Den Frie, København. Udstillingsetiket på rammen. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 16000,- DKK
BUDT 67500,- DKK