Hydraulik cylinder med hydraulik station. Kan evt. ombygges til brænde flække maskine. Kraftig konstruktion Hydraulik cylinder virkede ved sidste brug. Mindsteprisen for denne auktion er DKK. 2.000, -
BUDT 3500,- DKK
MINI BATTERI SAV, Zincline, uden lader.
Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007) “De tre, gul-rødt-sort”. Sign. på bagsiden Carl-Henning Pedersen Bourgogne 1962. Olie på lærred. 93×98. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
170 stk betonfliser 5x25x50cm. Ubrugt på 7 paller.
Peder Evald Madsen (PEM)´s briller (8 stk), 3 stk. tasker, Contiental skrivemaskine og singer symaskine. Fra dødsbo - salg for advokat. MOMSFRI
Pandesæt med 3 stk. pander i str. 26, 28 og 30 cm. Med keramisk granit slip let belægning. Også til induktion og opvaskemaskine. Alle pander inkl. Glaslåg. Ubrugte
Augsburg barok trompe l'oil dobbelt tøndeformet rejsebæger af forgyldt sølv, graveret med træstave, drevet og punslet med tøndebånd. Mester Jeremias Riederer, Augsburg 1670–1674. Vægt 236 g. H. 15,5 cm. (2) Proveniens: Fra samlingen efter højesteretssagfører Ole Gangsted-Rasmussen (1911–1998).
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk O&K 70 skovl k O&K 70 skovl kort
Dansk møbeldesign Overpolstret lænestol med ben af bejdset bøg, betrukket med grønt møbelstof. 1930–40'erne.
Vandslangerulle, 20 meter med automatisk oprul. Ubrugt