Afhentes: værktøj, lamper m.m. (via Google Maps)
1200 stk. kosmetik-sprayflasker "sølv/sort" (oplyst samlet udsalgspris ca. 12000 kr.) (ubrugt)
Står i 6780 Skærbæk. 4 stk. fine antikke lamper til at sætte på hestevogn. 2 modeller. L: 42, B: 12 cm, D: 12 cm. Runde L: 47 lange, B: 18 cm, D: 20 cm. De kan f.eks. bruges til vægophæng og sterinlys eller lign. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI
Niels Vodder (f. 1892, d. 1982) “NV 54”. Fritstående skænk af teak opsat på runde tilspidsende ben. Front med to jalousilåger, bag hvilke hylde og udtræksbakker. Formgivet 1954. Udført 1960'erne hos snedkermester Niels Vodder, stemplet. H. 84. L. 200/209. D. 50. Litteratur: Niels Vodder katalog, maj 1956.
Sikkerhedssko, Terra Skorpo, str. 45, har Boa lukning, god rummelig pasform, slidstærk, åndbar og vandafvisende. Ubrugt
Ole Lynggaard (f. 1936) Tre halskæder prydet med ferskvandsperler, rosakvarts, bjergkrystal, ametyst, peridot, røgkvarts og akvamarin med Lynggard dupsko. L. 39,5–45,5 cm. (3)
2 bts. Clos Vougeot Grand Cru, Domaine Coquard Loison-Fleurot 2019 A (hf/in).
Dansk møbeldesign Art Deco sminkebord af mahogni og birkerod, front med to skuffer. 1930'erne. H. 133. B. 110. D. 42.
Arne Bang (f. Frederiksberg 1901, d. Fensmark 1983) Rund vase af stentøj modelleret med organisk reliefdekor, dekoreret med rustrød glasur. Sign. monogram, 326. H. 13.
Saar. 1950. Europarådet. Postfriskt sæt [ 292–93 ] [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×