Pælebor med benzinmotor + ekstra benzinmotor honda
Meget velholdt maskine med stor udstyrspakke. NB! GPS-anlægget (er kun 6 mdr.gammelt) er ikke med i prisen, men kan tilkøbes for et tillæg på DKK 250.000/EURO 33.500 udover maskinens købesum på auktionen! Ekstra LED lys. Mange skovle. Lavt timetal. Håndfri radio. Liebherr R914 Compact K STD - 17,5 ton - 2250 timer / 2250 hours! - Rotortilt - Video!
BUDT 639500,- DKK
Stor Meissen “Zwiebelmuster” opsats af porcelæn, dekoreret i underglasur blå. Gennembrudt skål stående på træ omkranset af par i Rococo dragter på base modelleret med rocailler og kæmninger. Model efter Ernst August Leuteritz (1818–1893). Tyskland 19. årh.s anden halvdel. H. 48,5 cm. L. 33 cm.
Egill Jacobsen (f. København 1910, d. sst. 1998) Maskebillede, ca. 1962. Usign. Olie på lærred. 66×46. Proveniens: Kunstnernes Kunsthandel, København (stempel på bagsiden). Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
RØRSKÆRE VÆRKTØJ, diverse med støttestativ.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Ursus De luxe C-1212 - 5 Ursus De luxe C-1212 - 5 ton
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Linde H Linde H350
BUDT 50500,- DKK
VAREBIL, VOLKSWAGEN CRAFTER 2.0 TDI SCR 140 KASSEVOGN AK.AFST. 4490. 1st. Indreg: 30-01-2020. Synet: 10-10-2024. Km-tæller viser: 246852.
OVN, Homelux, 1100W, 230V.
Karl Bovin (f. Frederikshavn 1907, d. Fårevejle 1985) Bahrain. Sign. Karl Bovin. Olie på lærred. 58×70. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
SKRALDESTROP, 10 mtr x 5 tons. Kasse med 10 stk.