Lukker 24/11-2024 19:18:00
Står i 6230 Rødekro. El tavle - til 3 kraft stik og 4 stk. lysudtag. H: 105 cm. B: 41 cm. Der medfølger ca. 20 meter langt kraftstik. Brugt og pæn stand. Fungerer. Fra byggevirksomhed. +MOMS
2 stk. M25-M52 Hånd Tapnøgler. No.7
Stærk 6x6 dumper med den pålidlige Volvo motor. Volvo A20 - 6x6 All wheel drive
BUDT 58000,- DKK
Danmark. 5 øre, vinrød. Special samling i 4 ringbind med masser af fundne positioner samt krydret med breve . [ 246 ] [ ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Hans Henrik Fischer (f. 1978) “Jonathan”. Sign. på bagsiden med titel og datering. Olie på lærred. 50×40. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Bilen er i funktions dygtig stand. Førerhus type: Højt førerhus tag med 900 mm gulvhøjde 2 trin og City glas fordør. Aksel konfiguration: 6 x 2 med styrende 3. aksel 3.900 mm akselafstand med nieling på forakslen Gearkasse: Allison automatgear. Opbygning: JOAB 3-kammer med Banke E-PTO på 40 kW Mercedes Econic 2630 (L 6x2/4) - 3 kammer / 3 Chambers
BUDT 80500,- DKK
“Fauna Danica” sæt på otte tallerkener af porcelæn med fisk, dekoreret i farver og guld med fisk og skaldyr. 3549. Royal Copenhagen. Diam. 25,5 cm. (8)
Louis Vuitton “Alma” taske af grønt Epi læder med gyldne beslag, to hanke, et lynlås rum med en indvendig lomme og grønt ruskindsfor. H. 25 x B. 30 x D. 17 cm. 1996.
2 stk højtryksrensere. 1 stk Clena 160bar / 20L - årgang 2003. Maskinen er ikke funktionsdygtig, men hvad fejlen består i vides ikke. 1 stk KEW 35A2K højtryksrenser 160bar / 13,9L - funktionsdgtig ved seneste anvendelse. Begge er inklusiv lanser.
Figur af grønlig russet jade i form af gris. Han Dynasti 206 f.kr. -220 e.kr. L. 11,5 cm. Proveniens: Dansk privat samling.
Kondicykel Schwinn 570, ikke afprøvet, kom til eftersyn
Otto P. Balle (f. Estruplund 1865, d. København 1916) “Foraarslandskab med blomstrende Slaaen. Malet på Raadegaard - Espen i 1901”. Sign. Otto P. Balle 1901. Olie på lærred. 51,5×74. På bagsiden af blændrammen en udstillingsetiket.
Svejsehjelm "Eagle" med automatisk nedblændning, justerbar. Ubrugt