Lukker 22/11-2024 17:00:00
Gallakjole fra ophørt butik str: 36 , ubrugt
Et par diamantørestikker af 14 kt. hvidguld hver prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 2.50 ct. Farve: H-I. Klarhed: VS-SI. Samlet vægt ca. 21 g. Diam. 3,5 cm. (2)
Sprøjtepistol til 220 volt, 1650 watt. Ubrugt
1 bt. Cote Rotie, Domaine Jamet 2013 A (hf/in). Sourced from an excellent private cellar
“Dobbeltriflet” sæt på syv østersgafler af sølv. Peter Hertz, København, 20. årh. Vægt 265 g. L. 15,5 cm. (7)
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk ABC 140 cm - S 45 fæste - svenskersk ABC 140 cm - S 45 fæste - svenskerskovl
Hydroman Spreder/udlægger, 100 cm, pto drevet, a ramme, stand ukendt
Nilfisk CA 340, gulvvaskemaskine, 230v, vi kender ikke standen
Arne L. Hansen (f. København 1921, d. Espergærde 2009) Uden titel, 1987. Sign. ALH; delvist signeret på bagsiden. Olie på plade. 34×35. Værket er en del af en suite på 6, hvoraf vi udbyder 4 af værkerne. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
New Holland TF78 Elektra Plus Mejetærsker med 30fod skærebord. årg. 2000 2864 tærsker timer. 3562 motortimer. Der er brugsspor og steder med almen slid som ved en maskine af denne type og alder. Sælgers information om fejler og mangler. Der mangler rem til agnsprederen, manget spole til stop/start på pumpe skal skiftes. Skærebord har forholdsvis nye og fingre (slået 40ha). Vinde er renoveret. Bund i midterste del af skærebord skiftet. Ny voppelboks. Lygtebum er bøjet og skal efterses. Derudover ingen anmærkninger. Køre og driftklar i 2023, men har stået stille i sæsonen 2024. OBS: Sælger har ikke mulighed for at læsse maskinen. Køber står selv for læsningen. New Holland TF78 uden skærebord: Længde: Ca. 8,9 meter Bredde: Ca. 4.4 meter Højde: Ca. 4,0 meter