Lukker 22/11-2024 17:00:00
Gallakjole fra ophørt butik str: 38 vejl pris 1690kr , ubrugt
36 stk. paint by number, 3 modeller (ubrugt)
Henning Koppel (f. København 1918, d. sst. 1981) Cirkulær skål af sterlingsølv med glat overflade. Georg Jensen 1945–1977. Dessin 1132 B. Vægt 339 g. H. 5. Diam. 16,6.
Tinos Cirkulært fad af poleret bronce og delvis grønpatineret. Udvendigt støbt med reliefdekor. Stemplet Tinos, Bronce, Made in Denmark. H. ca. 5,4. Diam. 29.
300 stk brædder af lærk, douglas, fyr eller gran 20x95x1500mm på palle. Ubrugt, har stået udenfor i længere tid.
10 bts. Saffredi, Fattoria Le Pupille, IGT Maremma, Toscana 2010 A (hf/in). Owc.
Et par safir- og diamantørestikker af 18 kt. hvidguld hver prydet med talrige carreslebne safirer på i alt ca. 1.17 ct. og baguette- og brillantslebne diamanter på i alt ca. 1.03 ct. Farve: F. Klarhed: VVS-SI. Samlet vægt ca. 5 g. B. 10 mm. L. 3 cm. (2) Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
1 ubrugt servomotor
Pizzaovn. Sveba Dahlen, DC22EP (Nypris over 100.000,- kr.) Den står på 4 ben som skal afmonteres og ovnene skal op på højkant, for at komme ud gennem døren. (ingen manuel hjælp)
Heinrich Hansen (f. Haderslev 1821, d. Frederiksberg 1890) En munk i en snedækket klostergård. Sign. H. H. Olie på lærred. 27,5×22.