Lukker 22/11-2024 17:00:00
Gallakjole fra ophørt butik str: M vejl pris 2699kr , ubrugt
Mål: B x D: 170 x 87 cm
Skruetrækkersæt med 100 dele i plastkasse. Ubrugt.
Mogens Andersen (f. København 1916, d. sst. 2003) Uden titel. Sign. MA, 77/150. Litografi. Bladstørrelse 82×61. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Hele Verden. Parti i 4 flyttekasser med alverdens oprydning fra ældre samler med bl.a. en del ældre FDC fra Italien samt meget andet. [ ** * ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941) Udsigt fra bredden af en sø. Sign. P. M. 79. Olie på lærred. 41,5×60. Verso monteret med udstilligsetiket.
Flamco T+. Eksplotions tee. 3 stk a 1/2" 1 stk a 3/4". Ubrugte.
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971) To pers. sofa med ben af eg. Sæde, sider og ryg betrukket med gul uld. Formgivet 1939. Udført hos &Tradition. L. 138.
Breve. Stort parti breve i flyttekasse med bl.a. en del Gl. Luftpost, censur, bedre stempler inkl. Posthorn, set Grønland og mange øvrige lande. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
3 stk Fjernstyret biler, ubrugte