Peder Mønsted (f. Grenaa 1859,

Lukker 02/12-2024 19:10:00

Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941) Udsigt fra bredden af en sø. Sign. P. M. 79. Olie på lærred. 41,5×60. Verso monteret med udstilligsetiket.