Lukker 22/11-2024 17:00:00
Gallakjole fra ophørt butik str: 6 vejl pris 1799kr , ubrugt
Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982) Spisebordstol af palisander. Sæde med sort, flettet papirgarn. Model 78. Formgivet 1962. Udført og mærket hos J.L. Møller, Højbjerg.
KRAFTIGT TOPNØGLESÆT, MannesMann, 15 dele, 22-50mm.
Massagepistol med tilbehør og mange funktioner + Hår trimmer, ubrugt
Borerør Ø152mm: 15stk. 2 slået venstre gevind og 25stk. 2 slået højre gevind - ialt ABC Borerør Ø152mm
BUDT 16000,- DKK
Donkraft 2 ton. Ubrugt
Prada Taske af sort læder med gyldne beslag, to hanke, aftagelig og justerbar skulderstrop, to rum opdelt af en lynlås lommel, to yderligere lomme og sort monogram for. Navneskilt medfølger. H. 27 x B. 36 x D. 17 cm. To originale dustbag medfølger.
BUDT 3900,- DKK
Island, 500, 1000 og 10000 kr 1974, 1100-års jubilæum for bosætningen 874–1974, Sieg 105–107, KM 20–22, i original æske med certifikat
Louis Vuitton “St Cloud Mini” taske af sort Epi læder med gyldne beslag, justerbar skulderstrop, en udvendig baglomme, et rum med en indvendig lomme og sort læderfor. H. 15 x B. 17 x D. 6 cm. 1995.
Dobbeltkapslet lommeur af 14 kt. guld. Ref. 345476. Mekanisk værk med kroneoptræk. Støvkapsel af metal. Ø 49,5 mm. Urkæde af 14 kt. guld medfølger. L. 55 cm. Vægt kæde 19 g. Vægt ur 84 g.
Ole Tonsgaard (f. 1967) “Svineinfluenza”. Sign. på bagsiden med titel. Olie på lærred. 25×25. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Se billeder Vi opfordre kraftig alle interesserede bydere til at komme til eftersyn for at besigtige det store varelager, samt omfanget af antal og nedpaknings muligheder
BUDT 325,- DKK