Lukker 22/11-2024 17:40:00
3 stk Knivsliber , ubrugt i kasse
Et parti sjækler sælges. Der er 3 stk. 12,0 tons - 9 stk. 9,5 tons - 4 stk. 8,5 tons - 6 stk. 6,5 tons - 1 stk. 4,75 to ABC Et parti sjækler
144 stk. vandhanelys m/farveskift
V.I.P. Memosail Armbåndsur af stål, ref. 7168/1. Mekanisk kronografværk med regattanedtælling og manuelt optræk, Valjoux 7767. Blå rem med C-spænde af stål. Ø 43 mm. 1970'erne.
Anita Jørgensen (f. København 1942) “Gummi/glas”. No. 3. Sign. på bagsiden med titel og datering. Mixed media. 33×39. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Kverneland Greenland Saltspre Kverneland Greenland Saltspreder
Ole Lynggaard (f. 1936) Smykkesæt bestående af to “Blonde” vedhæng af sterlingsølv og en “Celebration” ring af sterlingsølv. Fem halskæder af bomuld og silke medfølger. Halskæder L. ca. 80, 98 og 140 cm. Vedhæng inkl. øsken L. 2,7–3,7 cm. Ring str. 53. (8) Æske medfølger.
Evald Nielsen (f. Stubbekøbing 1879, d. Frederiksberg 1958) Sukkerstrøbøse af sølv med hamret overflade. Lågets top smedet med stiliserede bær og blade. Udført og stemplet hos Evald Nielsen anno 1932. Vægt 203 g. H. 12,5.
AUTOCAMPER, FIAT/CHAUSSON EXALTIS 7118XLB GNMBU2Y6IH199A35S3. 1st Indreg: 02-06-2017. Synet: 28-06-2024. Km-tæller viser: 174743. Camperen har 4 selepladser, 2 sovepladser i Queensbed i bag, sænkeseng helt ind i førerhuset, separat toilet og bad , køl og frys samt 3 kogeblus. Markise, cykelholder og stor garage. Opvarmning med gas eller EL. Med TV og A/C når 230V er tilsluttet, 2 x 95 Amp.Batteri omformer fra 12V-230V. Træk 2000 kg. Der medfølger certifikat til at veje camperen op til 3850kg. Manuel gear / Passet med service. Registreringsattest eftersendes. Uden afgift/med Dansk registrerings attest.
BUDT 209000,- DKK
Antikkens Grækenland, Sicilien, Siracusa, 2. Demokrati, ca. 466–405 f.Kr., Tetradrachm, c. 420–415 f.Kr., 17,37 g, HGC 2, 1323, SNG ANS 245
1 bt. Château Cos d' Estournel, Saint - Estephe. 2. Cru Classé 2010 A (hf/in).
BUDT 1150,- DKK