Lukker 27/11-2024 19:05:00
Georg Jensen (f. Rådvad 1866, d. Hellerup 1935) “Savannah” røgkvartshalskæde af 18 kt. guld prydet med oval facetslebet røgkvarts. Georg Jensen efter 1945. Design Vivianna Torun Bülow-Hübe. Vedhæng L. 6,2 cm. L. 98 cm.
TOPNØGLESÆT, BSC, dele.
Bottega Veneta “The Shoulder Pouch” taske af bordeaux læder med hank og et rum med magnetlukning. H. 21 x B. 38 x D. 8 cm. Original dustbag medfølger.
Heuer Monte Carlo af krom og stål. Mekanisk stopur, kaliber 7714. 58×58 mm. Beregnet til at sidde i cockpittet af en rallybil el.lign. Tritium markører og visere. 1963–64. Original Heuer-æske medfølger. Kassenr. 17189.
TOPNØGLE-/BITSSÆT, MannesMann, 115 dele.
Danmark. SAS. Samling i kasse med diverse forsendelser. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 310,- DKK
Charles Grimard, workshop of Signeret Fransk bogskab af mahogni med beslag af forgyldt bronze. Lås sign. Grimard Fabt, d'Ebénisterie d'Arts, R de Charonne, 5. Paris. Ca. 1900. H. 250. B. 152. D. 53.
Dansk snedkermester, Otto C. Jensen Sofabord opsat på tre kølleformede ben af mørkbejdset ask. Cirkulær plade ilagt polykrome mosaikker med motiv i form af kvinde. H. 53. Diam. 75.
2 stk. Wheeldolly i kasse. Ubrugt.
Varmeblæser 1 stk, Sonniger Gaurd, elektrisk varmetæppe 11 kw, bredde 160 cm x dybde 37 cm x højde 25 cm. Prøve monteret, er i original emballage
Gibraltar, Elizabeth II, 1952–2022, lI, 5 Pounds 2020, Au, 39.93 g, 22 ct, The Flames Edition, in original box of issue.
BUDT 16000,- DKK
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Ammann AHV 6020 - 460 Ammann AHV 6020 - 460 kg
BUDT 9000,- DKK