Lukker 27/11-2024 19:12:00
Diamantvedhæng af 14 kt. guld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.78 ct. Vægt ca. 7 g. B. 2,5 cm. L. inkl. øsken 3,6 cm. Kvittering fra Aveny i 2020 medfølger.
BUDT 3900,- DKK
Vilhelm Lauritzen (f. Slagelse 1894, d. Gentofte 1984) "Christiansborg. Ringkrone af messing med fem blus. Skærme af mat opalglas. Udført hos Louis Poulsen, 1960érne. Diam. 65.
Pænt sorteringsanlæ Kleemann MS702 EVO - Mobiscreen
BUDT 362000,- DKK
Figur
Ole Ring (f. Baldersbrønde 1902, d. Køge 1972) Skarpt sollys på en gårdsplads en sommerdag. Sign. Ole Ring. Olie på lærred. 27×40. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Frontskovl fra en JCB læsser 6-7 tons. Hæftet er skåret af, så der kan svejses på det. Tænder ser fine ud. ABC JCB Frontskovl - Tæt på mindsteprisen.
4 stk Alu. Teleskop flagstænger H 4 meter med holder
Ifor Williams GX84 er en solid og holdbar maskinhenger som er i stand til å laste 2160 kg og har en totalvekt på 2700 kg. Tilhengerens egenvekt i standardkonfigurasjonen er gitt til 540 kg, noe som er rimelig i forhold til tilhengerens lastbarhet og solide konstruksjon. Ifor Williams GX84 innvendige lengde er 245 cm og måler 127 cm i bredde, og gir et areal på 3,11 m2. Ifor Williams GX84 Maskinhenger er bygget på 2 aksler og kjører på 13´´ hjul som standard.
Drikke automat til varmdrik,brugt fra konkursbo
Poul Kjærholm (f. Østervrå 1929, d. Hillerød 1980) “PK 22”. Et par lænestole med stel af stål. Sæde og ryg med peddigrørsflet. Formgivet 1955. Udført og mærket hos Fritz Hansen, 1989. (2)