Lukker 27/11-2024 19:17:00
Aquamarin- og diamanthalskæde af 18 kt. hvidguld med vedhæng prydet med tre smaragdslebne aquamariner og to brillantslebne diamanter. Vedhæng inkl. øsken 4,2 cm. L. 43 cm.
Gas-grill, Weber Q1200BLK + div. slanger og regulator
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967) M-2 mellemskærm af rød/guld kobber. Udført hos Louis Poulsen, 1930'erne.
Carl Budtz-Møller (f. Rødby 1882, d. 1953) Kirkefest i Piana dei Greci, Sicilien. Sign. Carl Budtz-Møller 1933. Olie på lærred. 91×119.
Arne Bang (f. Frederiksberg 1901, d. Fensmark 1983) Jacob Bang (f. København 1932, d. 2011) Figur af stentøj modelleret i form af gnaver med en nød. Delvis dekoreret med lys grå og mørkebrun glasur. Sign. monogram for Arne Bang samt Jacob, Danmark, 12. H. 13,5.
Diamantvedhæng af 14 kt. guld og hvidguld prydet med brillantslebet diamant på ca. 2.05 ct. Halskæde af 14 kt. guld medfølger. Farve: J. Klarhed: VVS. Samlet vægt ca. 43 g. Vedhæng L. 24 mm. L. 45 cm. (2)
BUDT 2300,- DKK
Hele Verden. Flyttekasse med diverse album og løst inkl. lidt mønter mv. [ * ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
10 stk. D360 18 g. hvid og 10 stk. D360 10 g. hvid. Alle varer er ubrugte. Afsendes med GLS til nærmeste pakkeshop efter betaling af faktura.
Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007) “Eva and the apple II”. Sign. på bagsiden Carl-Henning Pedersen, Molesmes 1986. Olie på lærred. 60×70. Proveniens: “Cobra”, Kunsthallen Kunstauktioner, auktion 488, København 1998, kat. nr. 207, gengivet i farver side 160. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Isfjerner 12 stk, bemærk 1 liter i hver flaske
10 stk rum deler kasser i lækker kvalitet, ubrugte i kasser