Carl Budtz-Møller (f. Rødby

Lukker 25/11-2024 20:50:00

Carl Budtz-Møller (f. Rødby 1882, d. 1953) Kirkefest i Piana dei Greci, Sicilien. Sign. Carl Budtz-Møller 1933. Olie på lærred. 91×119.