Lukker 27/11-2024 19:18:00
Diamantring af 18 kt. guld prydet med talrige brillantslebne diamanter. Vægt ca. 15,5 g. B. 15 mm. Str. 56. Æske medfølger.
PANDEKAGESTEGER i høj kvalitet. Maskinen er udført i rustfri stål hvilket sikre en let rengøring og lang holdbarhedstid. Den kan tilsluttes 220v-240v/50-60Hz. Effekt 3000 watt. Vægt 22,6 kg. Modellen overholder EU lovgivning og er fødevaregodkendt. Ubrugt. Model foto.
VÆRKSTEDSVOGN, BATO Proftool, med 7 skuffer ( 4 skuffer er med værktøj). Ubrugt.
Kristen Bjerre (f. Lemvig 1869, d. Ferring 1943) Gårdparti. Sign. K. Bjerre, 1920. Olie på lærred. 34,5×50,5.
Rubin- og diamantring af 18 kt. hvidguld prydet med oval facetslebet rubin på ca. 2.13 ct. omkranset af talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 1.43 ct. Farve: D. Klarhed: VVS. Vægt ca. 8 g. Front 15×17 mm. Str. 55. IGL certifikat nr. 52832–5 medfølger.
72 stk. softgun-pistoler (ubrugt)
Hydraulik cylinder med hydraulik station. Kan evt. ombygges til brænde flække maskine. Kraftig konstruktion Hydraulik cylinder virkede ved sidste brug. Mindsteprisen for denne auktion er DKK. 2.000, -
40 stk. knager (ubrugt)
Ubekendt maler, 19. årh. Kystparti fra et fiskerleje ved Groningen, Holland. Usigneret. Olie på træ. 18×24.
England. 6 gamle auktionslot med ubrugte mærker. [ * ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Sikkerhedssko Vismo EN13B, str. 42, ekstraLight ydersål stød.-absorbering og en PU indlægssål. Svedtransporterende inderforing. Ubrugt