Lukker 27/11-2024 19:36:00
Vedhæng prydet med udskåret jaspis af 18 kt. hvidguld i form af ansigt. Vægt ca. 3,5 g. L. 15 mm.
rørskåle rockwool 4 stk a 1 meter, 48 x 30 mm. Ubrugt.
Motoren er defekt. Kilometerangivelse er med forbehold, da det ikke er aflæst. Mitsubishi Fuso Canter 3,0TD - Defekt motor / engine needs overhaul
Fransk bordlampe af sortpatineret bronze, stamme prydet med palmetter på trepas base i form af dyrepoter, støbte med behornede maskaroner. Ca. 1900. H. ekskl. fatning 53 cm.
Ilt og gas-svejseanlæg ABC Svejseanlæg - Ilt og gas-anlæg / Oxygen and gas welding device
Samlet af plæneklipper og løvsuger. Sælges som reparationsobjekt.
Metaldetektor. Med digitalt display, vandtæt søgehoved og teleskopskaft. Kan adskille jern og stål fra sølv og guld. (Ubrugt)
Mauritanien. 1967. Træer. Sæt UTAKKEDE PRØVETRYK med 5 forskellige farver af hver værdi. I alt 25 mærker [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Står i 6780 Skærbæk. Royal Copenhagen isbjørn 320, Royal cph vase 962-3740, B&G platte 619-4261, B&G optimist fugl 1633 og B&G siddende pige 1526-M2. Brugt, men uden skår. Fra dødsbo. MOMSFRI
Joaquim Anglés Cané, efter (f. 1859, d. 1911) “Un Philosophe”. Figur af bronze. Sign. Anglés. Vægt 7868 g. H. 43 cm.
Kaare Klint (f. Frederiksberg 1888, d. København 1954) Kvadratisk sofabord af massiv mahogni med underliggende hylde. Udført og mærket hos Rud. Rasmussens Snedkerier. H. 55. L./B. 73,5. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær