Lukker 27/11-2024 19:47:00
Granatring af 14 kt. guld og sølv prydet med fire facetslebne granater. Vægt ca. 2 g. B. 14 mm. Str. 57. Æske medfølger. Kant langs granater er af sølv.
Gulvvasker Nilfisk BR 751, 230v, forhjul defekt, bak virker ikke, kørt her ind i hallen
Kinesisk miniature huanghuali stand med dream-marble plade, 19. årh. H. 7 cm L/B. 12 cm.
Maskinen sælges inklusiv VTN CL 300 jernsaksen (årgangen på saksen er ukendt). Timetælleren viser kun 4356 timer, men det vides ikke hvor meget maskinen har kørt ial Halla HE280LCE - 28 ton
BUDT 110000,- DKK
Mærkater. Album med diverse mærkater samt lidt Julemærker. Bl.a. set Belgiske Børn, Hjælpekorpset, også noget udland mv. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971) Tre pers. sofa med ben af eg. Sæde, sider og ryg betrukket med gul uld. Formgivet 1939. Udført hos &Tradition. L. 200.
Ubekendt maler, 18. årh.s slutning Portræt af sognepræst Lauritz Bang (1776–1866). Usigneret. Olie på lærred. 41×31.
1 bt. Mg. Château Mouton Rothschild, Pauillac. 1. Cru Classé 2016 A (hf/in).
12 bts. La Chapelle de la Mission Haut Brion, Ch. La Mission Haut Brion, Pessac-Leognan 2006 A (hf/in). Owc.
Emanuel A. Petersen (f. Frederiksberg 1894, d. Farum 1948) Sæljagt i Ummanak fjorden. Sign. Emanuel A. Petersen. Olie på lærred. 70×100.
Safir- og diamantvedhæng af 18 kt. guld prydet med oval facetslebet safir på ca. 1.80 ct. omkranset af talrige old mine-cut diamanter på i alt ca. 0.30 ct. Vægt ca. 3 g. B. 11 mm. L. 21 mm.