Lukker 27/11-2024 19:49:00
Versace E sæt bestående af et tørklæde af bomuld med blåt, rødt og gyldent motiv på sort baggrund og pink/lilla tørklæde af polyester med rødt og blåt motiv og blå rullekant. Ca. 65×65 cm og 89×89 cm. (2) Original etui medfølger.
800 stk. "rytter-pinde" med hjerte
Ovalt farveportrætfotografi af dronning Ingrid (1910–2000). I porcelænsramme fra Den Kongelige Porcelainsfabrik. Desuden tedåse af porcelæn, denne ligeledes fra Den Kongelige Porcelainsfabrik. Begge dele med dronningens spejlmonogram i guld. Begge dele fremstillet i 1990'erne. Rammemål 12×9 cm. Tedåse H. 10,5. (2). Proveniens: Gaver fra dronning Ingrid til en nærtstående ansat.
2 bts. Château Margaux, Margaux. 1. Cru Classé 1996 A (hf/in). Owc.
Gallakjole fra ophørt butik str: S vejl pris 1999kr , ubrugt
Burmesisk skål af sølv, rigt drevet med figurscenerier, stjernetegn og bladornamentik. Vægt ca. 1213 g. 19. årh. H. 16. Diam. 22.
- NB! Maskinen har et Leica 3D GPS maskinstyringssystem! - Pæn og velholdt maskin Liebherr R924 LC - 26 ton - Engcon Rotortilt - GPS
BUDT 684500,- DKK
Bestiksæt, 72 dele udført i rustfrit stål. Bemærk, model D leveres, se billede to. Ubrugt
Står i 6780 Skærbæk. 4 stk. fine antikke lamper til at sætte på hestevogn. 2 modeller. L: 42, B: 12 cm, D: 12 cm. Runde L: 47 lange, B: 18 cm, D: 20 cm. De kan f.eks. bruges til vægophæng og sterinlys eller lign. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI
BLUETOOTH UR/mobiltelefon m/SIM-kortlæser, guldfarvet, touchskærm, håndfri funktion, SMS, telefonbog, skridttæller etc. Ubrugt.
1 bt. Barbaresco Riserva “Asili di Barbaresco”, Bruno Giacosa 2000 A (hf/in).
BUDT 2300,- DKK
6 bts. Cabernet Franc “Pasionado”, Andeluna, Mendoza 2018 Owc. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær