100 stk Rødvinsglas - 31 cl. model Princesa + 4 stk vaskebakker rumdelte hver for 25 glas, af god kvalitet
Herdis Gelardi (f. Aalborg 1916, d. København 1991) Gadesceneri med handlende. Sign. Herdis Gelardi. Olie på plade. 21×28. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 1850,- DKK
Sandblæsekabinet med tætnede handsker. Blæsematerialet recirkuleres og genanvendes indtil det er brugt eller har mistet sin slibende virkning.
VAREBIL, VOLKSWAGEN TRANSPORTER 2.0 TDI BMT 150 KASSEVOGN LANG DSG. 1st. Indreg: 24-11-2020. Synet: 10-10-2024. Km-tæller viser: 478500.
BUDT 25000,- DKK
Førerhus til Egholm Power flex. Komplet med lygter, spejle, visker m.m. Venstre siderude mangler. Rustfri, med advarselsblink.
C. Hornung-Jensen (f. København 1882, d. sst. 1960) Parti fra Store Dyrehave, Hillerød. Sign. C. Hornung-Jensen 52. Olie på malepap. 24×33. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Dalsø 1800 liter ammoiak nedfælder med 4000 liter tankvogn - Synet og godkendt til ammonia ABC 1800 / 4000 liter
BUDT 39500,- DKK
Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved) Tre vaser og en skål af lertøj. Dekoreret med polykrome glasurer på cremehvid base. Sign. HAK. Udført hos Kähler. H. 4,5–17,5. Diam. 11,5–16,2. (4)
1 hydr. Cylinder ubrugt, 50x30x 940 total
Smuk Julehue halskæde 18K forgyldt 304 Stainless.
Slibemaskine ubrugt
Div. Bosch Fladbor, Klinger for bajonetsav, 230 mm Diamantklinge m.m.
Smukke 18K forgyldte hjerte øreringe med krystaller.