96 stk Alice Kopper
Arne Vodder (f. 1926, d. 2009) Sofabord med seks-benet stel af bøg. Top med buet form og kehlet kant, underliggende hylde samt sko af riopalisander. Udført 1950'erne hos snedkermester Winther for Bovirke. H. 55. L. 97. B. 76.
Tue Poulsen (f. København 1939) Rektangulært sofabord af wengé, plade ilagt kakler af stentøj med glasur i brune og blå nuancer. Sign. Tue. H. 50. L. 134. B. 80.
Vægholder til knive, magnetisk. Skruer og dobbeltklæbende tape fra 3M medfølger, str. 40 x 6,5 x 2 cm. Udført i valnødde træ. Ubrugte.
6 bts. Champagne “Cristal”, Louis Roederer 2016 A (hf/in). Oc. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Ebel E-Type af stål, Ref. E9137C51. Mekanisk kronograf værk med automatisk optræk. Sort gummirem med foldespænde af stål. Ø 41 mm. 1990'erne
Brusesæt Hansgrohe myselect S multi set, 3 stråletyper, firkantet brusehoved Ø11 cm, Isiflex bruseslange, Brusestang og holder, mål se billedet, justerbar højde. Ubrugt
Casio ProTrek af sort gummi. Quartz værk. Sort og blå gummirem med c-spænde af stål. Ø 45 mm. 2016 Original æske, manual og certifikat medfølger.
10 stk rum deler kasser i lækker kvalitet, ubrugte i kasser
Indisk kindi kande af messing med tud i form af yali, graveret med ornamentik. Vægt ca. 308 g. 19. årh. H. 6.
Transport/lagervogn max 150 kg
Natascha Trolle Et par diamant, aquamarin- og kvartsørestikker af 18 kt. guld hver prydet med rosenslebet diamant, facetslebet aquamarin og facetteret kvarts dråbe. L. 27 mm. (2) Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Har været monteret på Case 721 Viby Jern 721D