Lukker 28/11-2024 19:02:00
6 bts. Champagne “Cristal”, Louis Roederer 2016 A (hf/in). Oc. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Mobilt savværk Logosol X550 M7 med Stihl 066 motorsav som skærende enhed. Savværket er fremstillit i Sverige, kan håndtere træstammer op til 500 kg. Slædelængden er 500 cm. Der medfølger sværd og kæder i størrelserne 50/63/71 cm længde. Stihl motorsaven har ikke været startet længe, forsøgt startet men uden held. Der er god kompression på motoren. Der er læssehjælp på lokationen. Se billederne for yderligere detaljer.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Tuchel Plus P1 Tuchel Plus P1 260
96 stk Alice Kopper
1921. 12/15 øre, variant “FARVEPLET I C”. Pænt mærke på brev stemplet THISTED. [ 159z ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Bluetooth højtaler, 2 stk. Fra Stereoboom. Model MR200. Måler: Ca. 18 x 2,5 x 7 cm. Ubrugt og i original emballage + MOMS
Carl Budtz-Møller (f. Rødby 1882, d. 1953) Kirkefest i Piana dei Greci, Sicilien. Sign. Carl Budtz-Møller 1933. Olie på lærred. 91×119.
LIMETEC 4 axlat flaksläp med lämmar i mycket fint skick , lågbyggd! En ägare - Årsmodell 2021 - Luftfjädring - BPW axlar med skivbroms - Axellyft på axel 4 - Rostfria förvaringslådor samt strölåda , - Fällbara lämmar i bra skick - Stakhål i mitten samt gott förankringsmöjligheter - Containerfästen för två 20-fots containers eller en 40 fot - Led belysning - Bred-lastskyltar på båda sidor bak , med belysning - Våg-klockor i manöverlåda - Rostfria insatser i fälgar - Lämhöjd ca 80 cm - Framstam höjd ca 120 cm - Lågbyggd endast ca 95 cm lasthöjd! - Invändig bredd ca 255 cm Besiktigas senast 2025-03-31 Senast godkända besiktning 2024-04-10 Längd 14599 mm Bredd 2595 mm Höjd 2180 mm Tjänstevikt (faktisk vikt) 8160 kg Max lastvikt 29840 kg Totalvikt 38000 kg Ursprunglig totalvikt 38000 kg Skattevikt 38000 kg Tillåten lastvikt 29840 kg Bakre överhäng 14509 mm Lastutrymmets längd 12420 mm Axel - 1 Max axelavstånd axel 1-2 1310 mm Teknisk tillåten vikt/axelgrupp 18000 kg Axel - 2 Max axelavstånd axel 2-3 6785 mm Axel - 3 Max axelavstånd axel 3-4 1820 mm Teknisk tillåten vikt/axelgrupp 20000 kg Kopplingsavstånd 14509 mm
3 stk Knivsliber , ubrugt i kasse
kasse med ca 24 stk overraskelses ting i + 2 caps, ubrugt
Elektrisk hev senk pult. Ikke testet, tilstand ukjent. 105 kg [email protected]