9 stk Ovale Ovnfaste fade hvide, 46 x 33 cm
OLIEPUMPE med tæller, slange m.m. 230V.
Postkort. Album med ca 300 danske og de fleste topografiske kort fra sjælland. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
ELHØVL, 11 cm arbejdsbredde, 1650 watt. Ubrugt
SLANGEOPRULLER til luft, Stahl Kaiser, 50' x 3/8". 15m.
100 stk. fyrfads-lightere
O. D. Ottesen (f. Broager 1816, d. Frederiksberg 1892) Åkander. Sign. O. D. Ottesen. Olie på lærred. 43×64.
BUDT 16000,- DKK
Gerd Bøgelund (f. Gentofte 1923, d. 1987) Cirkulær skål af stentøj, indvendigt med reliefdekor. Dekoreret med Dilou glasur. Sign. monogram. Kgl. P. H. 7,3. Diam. 26,2. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Poul Ekelund (f. Klippan 1921, d. Hjørring 1976) Landskab. Sign. Ekelund. Olie på lærred. 46×65. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Trafiktrailer med drejeskive og tavle. Lamper til lys er afmonteret, men nogle følger med. Der skal påregnes lidt arbejde før den er funktionsdygtig. Men ellers rigtig fin og en god kvalitet. PHV Tavlevogn - Safetrailer trafiktrailer
BUDT 9750,- DKK
ESROM. Pænt aftryk på 4 sk. 1858. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×