8 stk Sorte Parasoller Ø 300 cm med fod i granit
Jørn Larsen (f. Næstved 1926, d. København 2004) Jørn Larsen. Flise af porcelæn dekoreret med geometrisk mønster af guldfarvet glasur. Sign. på bagsiden Jørn Larsen 1993. Udført og stemplet hos Royal Copenhagen. 38×34. Proveniens: Tidl. Formand for Royal Copenhagen. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
25W LED belysning med solcellepanel og indbygget batteri
Peder Evald Madsen (PEM) skitser, 6 stk. Fra 1999. De måler fra 6 x 15 cm til 18 x 9 cm. Signeret. Fra dødsbo - salg for advokat. MOMSFRI
Gasvarmer 2 stk
Michael Andersen vase med hjortemotiv, hvid glasur. Mål H21cm. Fremstillet hos Michael Andersen på Bornholm. (Krakeleringer i glasur). Brugt, fremstår i rigtig fin og hel stand. MOMSFRI
12 store ruller løbetråd, Cones (ubrugt)
Stor Hydraulik Cylinder, med stor dob. Virkende stembel, Ø udvendig ca 17 cm, L ca 2,3 m, med træ transportkasse
Shotsglas 5,7 cl. Ca. 120 stk.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk O&K 50 skovl SMP Skif O&K 50 skovl SMP Skifte.
1902. Portomærke, 4 cents, blå. Postfrisk 5-stribe med alle typer sammenhængende [ 2 ] [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×