Lukker 21/11-2024 19:00:00
Sølvkæde med hjerte og havblå Zirkonia
Pro højtalere med subwoofer og stativer, Pladespiller, Karaoke anlæg, Mikrofonstativ, Studiemonitor, Clamps, DJ pult taske, Sæbeboble maskine, Mikrofon, Røgmaskine, Høreværn, Høretelefoner, Trådløs instrumentmikrofon, Stativ, Forstærker, Guitar
STORE SKRUESTIK af ældre dato.
Timer: 30.244 Årgang: Kapacitet: 1725 Kg Løftehøjde: 4735 mm
Et par danske barok stager af sølv, balusterformet stamme med knapper, hvælvet, glat og trompetformet fodstykke med rand. Mester Johan Henrich Mundt, København 1726, månedsmærker hhv. skytten og fiskene. Vægt 451 g. H. 12,5 cm. (2) Proveniens: Fra samlingen efter højesteretssagfører Ole Gangsted-Rasmussen (1911–1998).
Jens Birkemose (f. København 1943, d. 2022) Uden titel, 85. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 40×30. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
3 Varmluftspannor Welding Gasol drift Fungerar
20 stk Led vokslys med timerfunktion højde 24,5 cm ø2 cm, ubrugte i kasse
4 ubrugte hydr. Pumper
Sidebord m/marmorplade (Prismærket 1695,-)
Georg Jensen (f. Rådvad 1866, d. Hellerup 1935) “Savannah” røgkvartshalskæde af 18 kt. guld prydet med oval facetslebet røgkvarts. Georg Jensen efter 1945. Design Vivianna Torun Bülow-Hübe. Vedhæng L. 6,2 cm. L. 98 cm.