50 stk Klapstole model ZOWN max 190 kg, i rigtig pæn stand, med transportbur
Timer: 0 Årgang: 2017 Kapacitet: 1200 Kg Løftehøjde: 3300 mm
BUDT 9400,- DKK
Berit Jensen (f. København 1956) Uden titel. Sign. på bagsiden Berit Jensen-96. Olie og collage på lærred. 41×33. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Kraftig stor tiptrailer. Har en meget lille utæthed fra løftestemple ABC CMT - W25-50
BUDT 28500,- DKK
Otto Færge (, Cabinetmaker, Denmark, 20th century. ) Cirkulært sofabord af bejdset eg med underliggende hylde. Top betrukket med patineret skind. Udført hos Otto Færge, 1940'erne. H. 50. Diam. 70. Litteratur: Bygge og Bo, 1946.
2 kraftige løftekæder 2,5m, med kroge G70 + 2 stk 20L metal brændstofdunke
Stort parti legetøj, ubrugte
UGGERSLEV. Meget pænt stjernestempel på postkort frankeret med 5 øre, Frederik 8. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
1853. 4 RBS Thiele II, mørk rødbrun. Plade I. 2 bredrandede mærker på VENDEBREV af 2.vægtklasse. Først sendt fra Roskilde 24.6.1854 til Storeheddinge. Her “vendt” og sendt som ufrankeret tjenestebrev til Køge 27.6.1854. Attest Grønlund [ 1IIb ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Svensk spejl i Burchard Precht stil, blå glasramme med beslag af forgyldt bly, buet top med prydvase og mascaron. Elementer fra 18. årh.s første tredjedel og senere kombineret. H. 100. B. 43. Proveniens: Dansk privatsamling.
Parti legetøj, ubrugt
12 bts. Château Palmer, Cantenac - Margaux. 3. Cru Classé 2001 A (hf/in). Owc.
KONUS BORESÆT, Stanford, i metalkasse.