Lukker 03/12-2024 12:55:00
Svensk spejl i Burchard Precht stil, blå glasramme med beslag af forgyldt bly, buet top med prydvase og mascaron. Elementer fra 18. årh.s første tredjedel og senere kombineret. H. 100. B. 43. Proveniens: Dansk privatsamling.
Tiffany & Co. “Atlas” ring af 18 kt. guld. Vægt ca. 8,5 g. B. 7 mm. Str. ca. 50. Original smykkepose medfølger.
Marc Chagall (f. Vitebsk 1887, d. St. Paul de Vence 1985) Jacques Lassaigne: Chagall. Paris: Maeght 1957. Komplet med 15 orig. litografier inkl. omslag og frontispiece, heraf 13 i farver. 177 s. med fransk tekst. Orig. litograferet omslag. 23,5×20.
Se billeder
Velholdt Mandskabsanhænger. Flot køkken Flot badeværelse Flotte sovepladser Tv, komfur, køleskab og vaskemaskine medfølg Easy Wagon 2000 GY 03H 4 køjepladser - tekøkken - bad og toilet
BUDT 57500,- DKK
Tre Shiva lingams af poleret sten. Vægt ca. 2644 g. 20. årh. L. 9–17 cm. (3)
Kødøkse, 17 cm knivblad, udført i 67 lags Japansk Damaskus stål. Super skarp og holdbar. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfte i rosentræ. Ubrugt i gaveæske
Et par perle- og diamantørestikker af platin og 18 kt. hvidguld hver prydet med barok South Sea perle og talrige old-cut diamanter på i alt ca. 6.80 ct. Farve: I-J. Klarhed: VS-SI. Samlet vægt ca. 18 g. Perlediam. ca. 13 mm. L. 5 cm. (2)
6 stk. DAM Effzett Highback Woblere, 15 cm., 48 g. flydende deep diver (ned til 4 meter). Farve: Blue Gill. Virkelig god geddewobler. Alle varer er ubrugte. Afsendes med GLS til nærmeste pakkeshop efter betaling af faktura.
131 visninger
Grohe tilslutningsrør vinkelløbende 90 mm 8 stk, 2 stk holder. Ubrugt
1 kasse med i alt 24 pakker á 5 stk. plastopbevaringsbokse. I størrelserne 160, 300, 550, 1000 og 1500ml. Godkendt til mikroovn, opvaskemaskine, frost og fødevarer. Nypris 49,95kr. pr. pk. Ubrugte og i original emballage. Fra dansk grossist. +MOMS