2 stk Gasblæser / Varmekanon, med gasregulator 220V
Ole Lynggaard (f. 1936) Et par “Sjækel” manchetknapper af sterlingsølv og 18 kt. guld. Samlet vægt ca. 23 g. Front B. 24 mm. (2) Original æske og smykkepose medfølger.
South Bend Watch Co. Lommeur af 14 kt. guld. Ankergang og kroneoptræk. Emaljeskive og gyldne visere. Skive signeret “Martin Petersen Svendborg”. Viserindstilling via skyder under glas. Ingen støvkapsel. Uret vejer ca. 92 g. Ø 52,5 mm. 1900–10'erne.
STORT VÆRKTØJSSÆT med 94 dele. Ubrugt i solid kuffert.
Bomag Typ: BW174 Årsm: 2014 Tim: 7271,2 Längd: 4,42 m Bredd: 1,83 m Höjd: 3,00 m Vikt: 10000 kg Ny komplett vals fram med tillhörande lager och tätningar. 2022 Bakvals sprucken
15 stk. toiletsæder, Saniscan Liberty m. universal beslag (ubrugt)
Broderi/garnstativ + 2 stk. tøjstativer
Mosaik stenvæg. Antrasitgrå. Ca. 34,5 m2 i ægte natur-skiffer til opsætning på væg. Kan benyttes ude og inde. Hvert stykke måler ca. 15X55 cm, tykkelse er variabel 10-25 mm. Vægt ca. 930 kg. Pakket i 48 kasser. Model foto.
Sven Dalsgaard (f. Randers 1914, d. sst. 1999) “Byen foran den hvemvendte”, “Skilt på den hjemvendtes vej” og “Signal fra den hjemvendte”. Tre kompositioner. Sign. Sven Dalsgaard 1990. Akvarel og blyant på papir. Bladstørrelse hver 67×50. (3) Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.