Lukker 26/11-2024 18:00:00
Afhentes: Fasterholt, 7330 Brande. (via Google Maps)
- Dykpumpe og forstærker pumpe (ekstra Caprari pumpe) til f.eks. markvanding. Grundfos MS 6000
Ole Wanscher (f. Frederiksberg 1903, d. Charlottenlund 1985) “Colonial”. Lænestol og to pers. sofa af mahogni. Hynder i sæde og ryg betrukket med lyst, stribet stof. Model PJ 149. Formgivet 1963. Udført hos P. Jeppesen. Sofa: L. 123. (2)
Solitaire diamantring af platin prydet med brillantslebet diamant på ca. 1.73 ct. Farve: H. Klarhed: IF. Vægt ca. 4 g. B. 7 mm. Str. 55. HRD certifikat nr. 941291701 og æske medfølger.
1853. 4 RBS Thiele II, sortbrun. Plade I. Velplaceret og skarpt nr.stempel 131 (PREETZ). Attest Møller Meget godt/PRAGTEKSEMPLAR [ 1IIa ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
140 HK traktor - Nyserviceret, alt olie og oliefiltre m.m. - Kun 5.774 timer. - Affjedret forakse John Deere 6820 - 6 ton
BUDT 182000,- DKK
Wengler Et sæt på fire sammenklappelige stole af bambus og flet med stropper af kernelæder. Udført hos R. Wengler. (4)
rørbukker
12 stk skrabe verdenskort, ubrugte i kasse
BUDT 275,- DKK
J. U. Bredsdorff (f. Vester Skerninge 1845, d. Usserød 1928) Sommeraften i Vendsyssel. Sign. monogram 1874. Olie på lærred. 33×47.
BUDT 1150,- DKK