3 stk Varmeblæser 5 kW, 380V
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk GMR Stensballe FS 1 GMR Stensballe FS 1300
Diamantring af platin prydet med old-cut diamant på ca. 0.80 ct. flankeret af to ældre brillantslebne diamanter og talrige rosenslebne diamanter på i alt ca. 1.82 ct. Farve: H. Klarhed: VS-SI. Vægt ca. 10 g. B. 15 mm. Str. 50.
Slibemaskine, Combiné Ponceur + div. slibebånd/skiver (ubrugt)
Jens Peter Dahl-Jensen (f. Nibe 1874, d. København 1960) Japansk kvinde. Figur af porcelæn. 1159. Dahl-Jensen. H. 35 cm
Island, 500, 1000 og 10000 kr 1974, 1100-års jubilæum for bosætningen 874–1974, Sieg 105–107, KM 20–22, i original æske med certifikat
Louis Vuitton “Ravello GM” taske af Damier Ebene kanvas med mørkebrune læderbesætniner, gyldne beslag, justerbar og aftagelig skulderstrop, en udvendig forlomme, et lynlås rum med en indvendig lomme og rødt ruskindsfor. H. 16 x B. 27 x D. 9 cm.
Peter Nyborg (f. København 1937) “'The New Victory”, 1984. Sign. Nyborg. Goauche på papir. Bladstørrelse 56×74. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
2 bts. Gevrey-Chambertin “Clos du Château”, Armand Rousseau 2018 A (hf/in).
Rygsprøjte + vogn for gasbrænder + løvblæser
Mogens Vantore (f. København 1895, d. Helsinge 1977) Opstilling med blomster. Sign. Vantore. Olie på lærred. 89×69. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Massey Ferguson 135 Traktor. Traktoren starter og kører. Timetæller står på 5432Timer. Årgang ukendt, uden registreringsattest. Monteret med GYRO frontlæsser, der medfølger 2 skovle. Stabil populær traktor, med rust i førerhuset. Godt restaurerings objekt!