3 stk Rulleborde med 2 hylder 94 x 60 cm H 87 cm
Severin Hansen Jr. (f. 1936, d. 2020, Møbeldesigner) Et par syborde af palisander med garnkurv af flet, ene endesarg med skuffe. Udført hos Haslev Møbelsnedkeri, ene bord med mærke. H. 52. L. 58. B. 44. (2)
Inge Hørup (f. København 1958) “Påklædnings scene”, 2005. Sign. Inge Hørup med datering samt med titel på bagsiden. Olie på lærred. 80×60. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
IH 844 - S - 3 ton
BUDT 25500,- DKK
Ametyst- og diamantring af 14 kt. hvidguld prydet med en oval facetslebet ametyst omkranset af talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0,80 ct. Farve: H. Klarhed: VVS-VS. Vægt ca. 6 g. Str. 54. Certifikat fra Peter Kynde samt æske medfølger.
Basta isfjerner 12 stk a 500ml
HULSAVSÆT, Boxer BX-493.
Carl Wilhelm I Kolbe (f. 1757, d. 1835) Skovparti med en rejsende, der tager et hvil. Tryksign. C.W. Kolbe. Radering. Lysmål 28×35.
Ca. 400 stk. div. lynlåse (ubrugt)
Stor kraftig værktøjsskab, uden nøgle, 120 x 60 x 200 cm
Dansk snedkermester Reol af hvidlakeret træ med kølleben af eg. Udført 1940–1950érne. H. 72. L. 150. D. 26.
162 flasker hånddesinfektion 85%, Des Gel á 250 ml. (ubrugt)
Stempelmærke. 1 Fr. UTAKKET. Ubrugt uden gummi. [ (*) ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×