Lukker 03/12-2024 21:27:00
Dansk snedkermester Reol af hvidlakeret træ med kølleben af eg. Udført 1940–1950érne. H. 72. L. 150. D. 26.
Tove Kindt-Larsen (f. 1906, d. 1994) Edvard Kindt-Larsen (f. Frederiksberg 1901, d. Gentofte 1982) Armstol af mahogni. Sæde betrukket med sort skind. Udført hos Sorø Stolefabrik. Udgået fra Illums Bolighus, med plakette.
BUDT 13500,- DKK
Granit Håndvask til badeværelse, 1200 x 495mm
1,8 m kost med ophæng til S60 hurtig-skif SE Equipment 1800 mm - S60
Parti akku værktøj. Stand ukendt.
Multimedie til bil. 4" touchskærm, 4 x 45 watt, FM-radio, Bluetooth til streaming og håndfri, indgang til bakkamera mv. Inkl. Fj. Betj. Ubrugt
God beton mixer. Kan have rester af beto Schwing Stetter 10 m3
BUDT 20250,- DKK
200 liter auto-shampoo m. voks (ubrugt)
Stor cypriotisk “Bi-chrome” amfora af terracotta, dekoreret i brun og rød med bånd og talrige koncentriske cirkler på hals og krop, bølgestreg mellem hanke. Arkaisk Periode ca. 700–525 f. Kr. H. 58 cm. Proveniens: Dansk privatsamling. Ifølge oplysninger erhvervet i Cypern af dansk udsendt læge for FN missionen og hjembragt i 1968. Dernæst nedarvet i familien.
Vilhelm Arnesen (f. Flensborg 1865, d. København 1948) Marine med sejlskibe. Sign. Vilh. Arnesen 89. Olie på lærred. 33×48.
Afskærmningsvæg med dør til 3 baderum. Skal selv nedtage ABC Afskærmningsvæg til 3 bruserrum