Lukker 28/11-2024 18:00:00
KØKKENKNIVSÆT udført i 67 lags Damaskus stål. Kokkekniv, santokukniv og utilitykniv. Knivblad 13-20 cm, super skarpe og holdbare. Skæfter af resin. Ubrugte i gaveæske. Modelfoto
Mærkater. Album med 972 smukke gamle mærkater. Formentlig alle forskellige ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Lars Nørgård (f. Aalborg 1956) “Blue Hour”, 2021. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Akryl og olie på lærred. 220×180. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Et par kinesiske skåle af sølv, gennembrudt blomsterdesign, uden indsats. Luen Wo. Shanghai, ca. 1900. Vægt 180 g. H. 5 cm. Diam. 12 cm. (2)
Grundfos væskepumpe TP 40-270/2, 12,5m/h
25 kg Fuchs Stabyl LX 460 Syn 00, syntetisk High Performance fedt
Karel Appel (f. Amsterdam 1921, d. Zürich 2006) Komposition. Sign. Appel 69, 8/100. Litografi i farver. Lysmål 61×88. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 1750,- DKK
Louis Vuitton “Ravello GM” taske af Damier Ebene kanvas med mørkebrune læderbesætniner, gyldne beslag, justerbar og aftagelig skulderstrop, en udvendig forlomme, et lynlås rum med en indvendig lomme og rødt ruskindsfor. H. 16 x B. 27 x D. 9 cm.
Ubekendt maler, 18. årh.s slutning Portræt af sognepræst Lauritz Bang (1776–1866). Usigneret. Olie på lærred. 41×31.
Baby Rabbit stol i smuk duegrå farve. Designet så børnene kan læne sig op ad ørene, side omvendt ved at ride på den eller ved at hvile armene på ørene (Siddebilleder er for at vise forskel på str. Dette er den lille.) Den kan både bruges indendørs og udendørs. Lavet af polyethylen, måler 45 x 26 x 53 cm. Sædehøjde 30 cm. Vejer 2 kg. Nypris 820,- kr. Ubrugt og i original emballage. +MOMS