Lukker 02/12-2024 20:10:00
Et par kinesiske skåle af sølv, gennembrudt blomsterdesign, uden indsats. Luen Wo. Shanghai, ca. 1900. Vægt 180 g. H. 5 cm. Diam. 12 cm. (2)
Bambusbar med 2 Barstole
El skinner. 1 stk hvid Nordic aluminium 1 meter / 1 stk sort 115 cm. Ubrugt.
Ca. 65 stk Ølglas 37 cl. + 2 stk vaskebakker rumdelte hver for 36 glas, af god kvalitet
6 bts. Clos De L'Oratoire, Saint-Emilion Grand Cru Classé 2018 A (hf/in). Owc.
Bato tænger, borsæt, skruetrækkersæt, nødlamper med holder, hobbyknive.
Rolex Oyster Perpetual af stål, ref. 1038. Mekanisk værk med automatisk optræk, kaliber 1560. 1970. Krans af guld. Læderrem med Rolex C-type spænde af stål. Ø 35 mm. Kassenr. 1038. Bagkassenr. 1038 IV 69. Serienr. 2262500. Værknr. D37905.
Mogens Andersen (f. København 1916, d. sst. 2003) Uden titel. Sign. Mogens Andersen 83, 21/30. Litografi i farver. Bladstørrelse 84×62. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Rawlplugs 10 x 60 mm, 500 stk.
Samlet af plæneklipper og løvsuger. Sælges som reparationsobjekt.
- Med jordfræser og kost 1,4 m. Nibbi MAK7 - Med jordfræser og kost
BUDT 19500,- DKK
1 bt. Champagne Dom Pérignon, Moët et Chandon 1973 B (ts/us).