Lukker 28/11-2024 19:00:00
TRANSPORTABEL HØJTTALER. Med bluetooth og indbygget batteri. SD-kort/USB læser samt AUX indgang. 2 stk. 6,5" basenhed. Indbygget lyseffekt. Inkl. mikrofon og fjernbetjening. Ubrugt.
1847. Brev fra hammel til vinhandler Luplau i København. Påtegnet “Hermed en Kasse og 3 Ankere”. På bagsiden “N.14 Med paquet Ørsted, Michelsen” [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Beton-figur - H: ca. 50 cm. (ubrugt)
Selges på vegne av kunde. Hardi sprøyte men ukjent modell.
Wilhelm Bendz (f. Odense 1804, d. Vicenza 1832) Portræt af præst Lauritz (Lars) Bang (1776–1866) som 48-årig. Sign. V: Bendz. Fecit. 24/7/1824 og betegnet Natus XLVIII Annus. Olie på lærred. 32×27. Lauritz Bang var sognepræst i Tanderup nær Middelfart på Fyn og senere i Grevinge sogn i den sydøstlige del af Odsherred på Sjælland. Han var halvbror til Wilhelm Bendz' mor Regine Christence Bang (1772–1854).
Et par diamantørestikker af 18 kt. guld og hvidguld hver prydet med cushion-cut Fancy Intense Yellow diamant på i alt ca. 0.78 ct. omkranset af talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.14 ct. Farve: E. Klarhed: VVS. B. 6 mm. (2)
BUDT 15500,- DKK
Står i 6630 Rødding. 10x palle med 40 stk. Schäfer plastkasser i blå. Udvendig mål: 60 x 40 x 22 cm. Indvendig mål: 55,1 x 35,1 x 19,3 cm. Stærk stabelbar euro kasse i PP plast. Samlet nypris ca. 100.000,- kr. Er let brugte. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
Velholdt Wood shredder. Slagler med knive ekstra sol til flis mange reservedele Se pdf-fil vedr. maskonens mange funktion Komptech Axtor - 6010 EC
BUDT 465000,- DKK
Omega Seamaster af guldbelagt stål. Ref. 196 0079. Rem af brun læder. Ø 35,5 mm. Quartz.
Dansk møbeldesign Skænk af riopalisander, front med fire skydelåger bag hvilke hylder, udtræksbakker, spejlfelt og indbygget lys, herunder fire skuffer. 1960'erne. H. 114. B. 180. D. 48. CITES-certifikat til gensalg og transport indenfor EU medfølger.
Spreder vogn med pumpe, ikke afprøvet.