Lukker 28/11-2024 19:00:00
RINGGAFFELNØGLESÆT med 17 stk. i str. Fra 6 - 36 mm. Ubrugt.
Danmark. 10 tidligere auktionslots inkl. bedre forsendelser. [ ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
GENERATOR, Diesel generator Walter Stahl PR10000D. 220V/380V. Ubrugt.
Svejsehjelm med speedglas i model Eagle. CE godkendt og med batteri drevet af solceller. Justerbar forsinkelsestid på ned til 0,1 sek. Ubrugt.
SSR Laser Receive Somero CopperHead 3,0 XD laser screed
BUDT 55000,- DKK
Fuldskæftet jagtpistol af Johann Jacob Kuchenreuter ca. 1770 monteret med forgyldte messingbeslag overalt dekoreret med rocailler. Låsen graveret med hund og hjort i relief og aftrækkeren har snelle og låsen har springkile, rund ca. 32 cm. lang pibe kaliber ca. 12 mm. med flad ryg hvori udskåret JOHANN JACOB KUCHENREUTER, over krudtkammeret graveret en kronhjort og samme sted indslået en komplet stempelgruppe for J. J. Kuchenreuter, på svansskruebladet klapvisér med to klapper, ladestokken fastholdes af to forgyldte messingrørkner til skæftet der fortil afsluttes med horn ligesom ladestokken. Pistolen har oprindelig været én af et par. Johann Jacob Kuchenreuter 1709 - 1783 var hofbøssemager for fyrsterne af von Thurn und Taxis og arbejde i Steinweg.
Nye kæde ABC STS 130 Somero
BUDT 161000,- DKK
Har været monteret på en Volvo A861 dumper og anvendt til "tvillingehjul". Michelin 20,5 R25 - 2 styk
Omega Speedmaster “Ed White” af stål, ref. ST 105.003–65. Mekanisk kronografværk med manuelt optræk, kaliber 321. 1967. Omega lænke af stål, omkreds ca. 20,5 cm. Ø 39,5 mm.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Ifor Williams VA 0511S1 - Lasteevne / Capacity 2.800 Ifor Williams VA 0511S1 - Lasteevne / Capacity 2.800 kg
BUDT 210,- DKK
NB! Passer på 531-70 og 541-7 JCB Hurtigskifte - Passer på 531-70 og 541-70