Lukker 26/11-2024 17:00:00
20 dele fiskeudstyr, ubrugt
Dørlås Secuyou 2 stk, Smart greb uden elektronisk dørlås. Messing. Ubrugt
Signeret Isfahan tæppe, Persien. Medaljondesign. Knyttet med korkuld på silkkæde og partier med silkeluv. Ca. 900.000 kn. pr. m2. Signeret: Isfahan Ghafarian. 20. årh.s anden halvdel. 176×107.
Strømper 48 par i str 40-46
Bio-Rad CFX Opus 96 Real-Time PCR-system med 96-brønds kapacitet. Ideelt til præcis og hurtig kvantitativ nukleinsyreanalyse. Udstyret med multikanals fluorescensdetektion og kompatibilitet med en bred vifte af fluorescerende farvestoffer og prober. Brugervenlig software og intuitiv grænseflade for optimeret arbejdsflow. Perfekt til laboratorier, der kræver høj gennemløb og pålidelig ydeevne. Maskinen vist på billederne er ikke den maskine der er til salg, men blot et standard billede for at vise maskinen. Denne maskine har aldrig været i brug og er klar til transport i original indpakning, men det kan ske, at maskinindpakningen før har været åbnet. OBS venligst se Tillægsbetingelser for denne auktion i vedhæftede PDF fil "Betingelser for denne auktion DANSK" Ved yderlige spørgsmål til maskinen eller auktions betingelserne, kan der rettes direkte henvendelse til Victor Nygaard fra Retrade på telefon +45 53505560. Maskinen sælges kun til virksomheder med dansk registreret CVR-nummer.
60 dåser graffiti-fjerner, Rapid á 400 ml. (ubrugt)
4 stk. giner
A near pair Hannoversh-Münden faience trays/plaques of rectangular form with retracted corners, painted in colours with flowers in a vase and a fruit basket, resp. and surrounded by a garland frieze. Both plaques marked, one in sepia. 74×53 cm. In fitted 20th century Louis XVI style fruitwood tables. H. 74 cm. (2) Provenance: Danish private collection
Fuglefoderhus m. silo og zink-tag + 8 stk. egern-restauranter (ubrugt)
- Med frontlæsser og ballegrab samt skovl og pallegafler. - Bemærk den har har kun kørt 435 time Case IH Farmall 65 A - 3,2 ton - Kun 435 timer / Only 435 hours
BUDT 172000,- DKK
C. A. Jensen (f. Bredsted ved Husum 1792, d. København 1870) Portræt af grevinde Frederikke Marie Danneskiold Samsøe (1813–1852), f. Levetzau, 13½ år gammel i hvid kjole med rødt bælte, koralørestikker og koralkæde om halsen. Sign. C.A. Jensen 1826. Olie på lærred monteret på zink. 24×19,5. Grevinde Frederikke Marie blev i 1835 gift med Magnus Otto Sophus greve Danneskiold-Samsøe (1805–1894), Gisselfeld.
BUDT 1750,- DKK
Diamantvedhæng af 14 kt. hvidguld prydet med fire brillantslebne diamanter. B. 8 mm. L. 20 mm.