Lukker 28/11-2024 19:00:00
Diamantarmbånd af 18 kt. rosaguld prydet med talrige smaragdslebne diamanter på i alt ca. 5.64 ct. Farve: H. Klarhed: VS-P. Vægt ca. 13,5 g. B. 5 mm. L. 18,4 cm. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Multi havemaskine med 52 cc totakt motor. Med græstrimmer, buskrydder, hækklipper og kædesav med stang samt bæresele. Ubrugt
Majken á Grømma (f. Danmark 1956, d. 2016) “På vej”, 2007. Sign. M á G. Olie på lærred. 150×150. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
4 ubrugte gear
Pro højtalere med subwoofer og stativer, Pladespiller, Karaoke anlæg, Mikrofonstativ, Studiemonitor, Clamps, DJ pult taske, Sæbeboble maskine, Mikrofon, Røgmaskine, Høreværn, Høretelefoner, Trådløs instrumentmikrofon, Stativ, Forstærker, Guitar
3 stk Lyskæder 20 mtr. Alle med farvede pærer
Ca. 400 stk Plastik gulv 100 x 50 cm + ca. 67 stk 50 x 50 cm, i alt ca. 216 m2
2 stk bord lamper med skærm, ubrugte
Mål: 200x100 cm
Realisation. Stort parti på i alt 11 kasser på palle. Indeholder mange samlinger, albums, lagerpartier Danmark, kasse fyldt med nyere Danmark i postfrisk kvalitet samt meget andet ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
1 bt. Château Lynch Bages, Pauillac. 5. Cru Classé 1959 C (ms). 1 bt. Château Lynch Bages, Pauillac. 5. Cru Classé 1959 C/D (ms/mls). 1 bt. Château Lynch Bages, Pauillac. 5. Cru Classé 1959 Below D (ls). Total 3 bts. We are proud to present this lot as part of a collection sourced from a natural Scandinavian cellar with high humidity. Gathered over several decades and vintages going all the way back to the memorable harvest of 1947 in Bordeaux.