Wilhelm Bendz (f. Odense 1804,

Lukker 02/12-2024 14:55:00

Wilhelm Bendz (f. Odense 1804, d. Vicenza 1832) Portræt af en ung mand med pibe. Usigneret. Olie på lærred monteret på træ. 26×18. Proveniens: Winkel & Magnussen auktion 337, 1947 nr. 142a.