Carl Bille (f. København 1815,

Lukker 02/12-2024 14:55:00

Carl Bille (f. København 1815, d. sst. 1898) Parti fra Københavns Havn. Orlogsskibe og koffardifartøjer med Holmen og Frederik V's mastekran i baggrunden. Sign. Bille 1856. Olie på lærred. 68×102.