Stupa af forgyldt bronze på

Lukker 03/12-2024 11:55:00

Stupa af forgyldt bronze på trinbase, indlagt med koral, turkis og lapis lazuli. Med stand. Tibet, 18. årh. Vægt 3472 g. H. 22 cm.