Lukker 03/12-2024 11:55:00
Figur af forgyldt bronze i form af Amitayus siddende på trone. Inskription på front: Lavet i Qianlong perioden året Gengyin med respekt (1770). Ej forseglet. Kina. Qianlong 1736–1795. Vægt 881 g. H. 18,5 cm. Proveniens: Dansk privatsamling.
1,5m kost til lille gummihjulslæsser - har kantsten-arm /-kost. Nesbo HFO 1400 L5 - Hydraulisk drevet/hydraulic driven
Træningsmaskine, Technogym, stand ukendt
C. Lundbæk Overpolstret lænestol med ben af eg, betrukket med grønt uld. 1940'erne.
1875. 8 øre, 27.tryk. Pladning af både A- og B-ark med i alt 191 forskellige positioner repræsenteret. Incl. pos. A55 med ISOLERET OMVENDT RAMME. Gennemgående pæn kvalitet. Der medfølger over 1000 dubletter incl. 18 stk. A55. Ex. Lasse Nielsen [ 25,25y ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Milas Diamant- og bjergkrystalring af 18 kt. guld i form af blomst prydet med rosenslebet diamant og fancy-cut bjergkrystal. Vægt ca. 27 g. B. 3,5 cm. Str. 54.
4 stk. dobbelt bord + 11 stole.
Sprøjtepistol til 220 volt, 1650 watt. Ubrugt
1940. Prov. 60/6 øre, orange. Stemplet parstykke [ 6A ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Strømper 48 par i str 40-46
Astrid Fog (f. 1911, d. 1993) Vivianna Torun Bülow-Hübe (f. Sverige 1927, d. 2004) To par manchetknapper af sterlingsølv. Dessin 117 og 120. Georg Jensen efter 1945. Samlet vægt ca. 41,5 g. Front 2,2–3,2 cm. (4)