Lukker 03/12-2024 11:55:00
Kinesisk medicinskab/skuffedarie, Yaoxiang, af zitan, invendigt med otte skuffer med små trækhåndtag og hjørnebeslag af messing. 18. årh. H. inkl. håndtag 15,5 cm. B. 27,5 cm. D. 19,5 cm. Provenance: The property of a gentleman.
1 bt. Château Lafite Rothschild, Pauillac. 1. Cru Classé 2005 Owc.
Lysberg, Hansen & Therp Højrygget armstol af riopalisander. Profilerede forben med messingsko. Betrukket med patineret messingsømbeslået nigerskind. Udført 1930'erne hos Lysberg, Hansen & Therp, mærket.
Så bliver lillemor glad, Kartoffel skrællemaskine KEN, med kraftstik, vandtilslutning, MF
Walasse Ting (f. Shanghai 1929, d. New York 2010) Kvinde med vandmelon. Sign. med kunstnerens røde stempel. Akvarel på papir. Bladstørrelse 47×38. Monteret i plexglas kasse. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Diamantvedhæng af 18 kt. guld i form af kors prydet med talrige brillantslebne diamanter. Farve: H. Klarhed: VVS. Vægt ca. 1,5 g. B. 11 mm. L. 15 mm.
2 stk. lade app. 1 24v 40a + 1 12/24v, 220v.
Står i 6780 Skærbæk. Stiga combi 53SEQ - ST170LS plæneklipper. Type: CP1 534 SQE. 33 kg. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI
1 bt. Barolo “Santo Stefano Di Perno”, Mascarello 2016 A (hf/in).
Stjernestempler. Godt parti forsendelser med flere i pragtkvalitet, bl.a. sjælden KARTE [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Gallakjole fra ophørt butik str: S vejl pris 1199kr , ubrugt
BUDT 6150,- DKK