Lukker 03/12-2024 11:55:00
Sæt på seks “Bajixiang” skåle med låg af porcelæn, dekorerede i farver med de lykkevarslende buddhistiske motiver. Mærket Qianlong, men Guangxu periode 1875–1908. H. c. 6.5 cm. Diam. skåle ca. 10.8 cm. Låg ca. 10 cm. (12)
1 stk Køkkenbordplade med håndvask, ca. 200 x 85 cm, kan have ridser og mangler samt transportskadet, Kom til Eftersyn
10 stk Borde 120 x 80 cm
Beton-figur - H: ca. 41 cm. (ubrugt)
Ringgaffelnøglesæt med 12 stk. i str. Fra 6 - 32 mm. Ubrugt
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Volvo FL612 - Wirehejs med container - Vid Volvo FL612 - Wirehejs med container - Video!
BUDT 40000,- DKK
Perle- og diamantring af 14 kt. guld og hvidguld prydet med to Tahiti perler og tre brillantslebne diamanter. Vægt ca. 29,5 g. B. 4,5 cm. Str. 57. Test viser 16 kt. guld.
Mål: 120x30 cm Køber nedtager selv
2 ubrugte gear
Container med kra ABC TYO-341 - Med svingkran / with sving crane