Lukker 03/12-2024 12:55:00
Antikt Heriz tæppe, nordvest Persien. Klassisk geometrisk medaljondesign. Ca. 1900. 446×344.
INDUSTRISTØVSUGER. Metallo. 2400W, 2 motor, 60L.
Republikken Rom, Quadrigatus / Didrachm, ca. 225–215 f.Kr., 6,72 g, Cr 28/3, Syd. 64 Ex. Professor Niels Hannestad
NEW WORKS – Florence spisebord Ø: 90 cm. Med mørkegrå marmorplade og sort pulverlakeret stål stel. Designer: Knut Bendik Humlevik & Josefine Hedemann. Nypris 19.995 kr. Brugt og med ridser på bordpladen. +MOMS
ca 25 ure, ubrugte, batteri udskift må påregnes
1100 mm. risteskovl, RF S30/180
BUDT 2300,- DKK
Carl O. J. Lund (f. København 1857, d. sst. 1936) Kystparti med skumsprøjt ved høfden. Sigm. Carl. O. J. Lund. 1903. Olie på lærred. 45×32.
20 stk trailer/støbeplader, ru-blank. Mål 1220X2440X15 mm. Ubrugt
BUDT 288000,- DKK
HALDERSVIG. Flot aftryk i VIOLET farve på klip med 2 øre. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Skruetrækkersæt med 26 dele, StahlKaiser.
Alt i rum minus faste installationer og reoler bl.a. rengøringsmidler, duftspray m.v.
Mogens Balle (f. København 1921, d. Asmindrup 1988) Uden titel. Sign. MB, betegnet på blændrammen “Åbent møde” Olie på lærred. 38×46. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.